Hotel Wisła Premium
Wisła
Chcesz zorganizować konferencję w województwie śląskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje i różnorodne obiekty konferencyjne w śląskim.
Województwo śląskie śmiało nazwać można województwem dużych konferencji. To teren bardzo bogaty w obiekty z salami konferencyjnymi oraz miejsca idealne na wyjazdy integracyjne. Śląskie obiekty konferencyjne sprzyjają dużym eventom! Gwoli ścisłości - konferencjom w górach oraz atrakcyjnym wyjazdom integracyjnym sprzyjają prężnie rozwijające się miasta takie jak Katowice, oraz miejscowości turystyczne takie, jak Szczyrk i Wisła.
Województwo śląskie obejmuje Beskidy Zachodnie, Nizinę Śląską, Wyżynę Śląsko-Krakowską, Kotlinę Oświęcimską oraz Pogórze Zachodniobeskidzkie. Regiony geograficzne, jakie zachodzą na teren województwa śląskiego, to wschodnia część Górnego Śląska oraz zachodnia część Małopolski, w którą wliczają się Żywiecczyzna, Zagłębie Dąbrowskie, Zagłębie Krakowskie i Częstochowa. Śląskie jest dobrze skomunikowane – docierają tu dwie autostrady: A1 oraz A4, a między miastami istnieje sieć dróg krajowych oraz dróg szybkiego ruchu. Prężnie funkcjonuje również port lotniczy Katowice-Pyrzowice.
Największym miastem w województwie śląskim są Katowice i to właśnie tu znajdują się najważniejsze obiekty konferencyjne w województwie śląskim. W ostatnich latach powstały śląskie obiekty szkoleniowe, którymi dziś Katowice chwalą się najbardziej, czyli Międzynarodowe Centrum Kongresowe oferujące niemal 35 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej (to 41 sal, największa jednorazowo pomieści 8000 osób) czy Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, w której zorganizować można event dla 1800 osób. Do najpopularniejszych obiektów konferencyjnych zalicza się także legendarny Spodek z powierzchnią dla ponad 11 tys. gości.
Wymieniając te największe obiekty na konferencje w granicach województwa śląskiego, powiedzieć należy o PreZero Arenie Gliwice, która pomieści jednorazowo aż 15 tys. osób oraz wspomnieć o Stadionie Śląskim w Chorzowie dla prawie 30 tys. osób czy Hali Wystaw Kapelusz w Parku Śląskim w Chorzowie, z miejscem na konferencje dla 1500 osób. Kolejnymi obiektami z dużym zapleczem na konferencje są: Hotel Okrąglak w Sosnowcu z salą dla 550 osób, Hala Widowiskowo-Sportowa w Bielsku-Białej, które pomieści ponad 4400 osób oraz Filharmonia Częstochowska z salą pozwalającą na organizację konferencji dla prawie 900 gości.
Oprócz tego w śląskich miastach nie brakuje luksusowych hoteli z bogatą ofertą konferencyjną, takich jak czterogwiazdkowy Vienna House Easy Katowice z 15 salami konferencyjnymi, największą dla 400 osób, czy Novotel Katowice Centrum o tej samej kategorii, oferujący 11 sal o wysokim standardzie, w tym największą dla 230 osób. Wymieniając miejsca na największe spotkania biznesowe w Katowicach, nie można zapomnieć o mieszczących się w centrum miasta instytucjach kultury i nauki. Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego to wyjątkowy obiekt, który oferuje trzy sale, w tym największą dla 420 osób, Teatr Śląski to miejsce do organizacji konferencji dla 480 osób, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego również pomieści się 480 osób. Z kolei na Uniwersytecie Ekonomicznym mamy do wyboru cztery sale, największą dla 404 gości, a pozostałe pomieszczą od 50 do 199 osób. W Katowicach możemy również zorganizować event dla 1000 osób w sali w Galerii Szyb Wilsona.
Podobnie w pozostałych śląskich miastach nie brakuje obiektów na duże konferencje. Oprócz wcześniej wymienionych, należy wspomnieć również wyjątkowe miejsce, jakim jest Centrum Kongresowe Akademia Polonijna w Częstochowie, które pomieści 700 osób, Kamienicę Pod Orłem w Bielsko-Białej z salą dla 640 osób, Dworek Eureka w Czechowicach-Dziedzicach, mieszczący 600 osób oraz Hotel Okrąglak i Miejski Klub im. Jana Kiepury z salą koncertową Muza w Sosnowcu dla ponad 500 osób. To naprawdę godne uwagi ośrodki konferencyjne.
Gliwice, Katowice, Bielsko-Biała i pozostałe śląskie miasta to również zaplecze konferencyjno-noclegowe w mniejszych hotelach - ekonomicznych, butikowych i kameralnych, które przy okazji oferują profesjonalne usługi oraz sporą bazę noclegową i nierzadko szeroką ofertą spa, która zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów, w tym i poważnych gości biznesowych.
Pod względem liczby obiektów konferencyjnych w województwie śląskim, po Katowicach następne w kolejce są Ustroń, Wisła oraz Szczyrk, czyli duże i popularne kurorty górskie w malowniczej okolicy, to doskonałe miejsca na różnorodne spotkania. W Ustroniu wybierać możemy przede wszystkim wśród willi, pensjonatów, rezydencji czy domów wczasowych, które oferują sale biznesowe i konferencyjne do 100 osób. Jednak jest tu też spory wybór hoteli trzygwiazdkowych, oferujących sale do 200 gości oraz hoteli luksusowych, takich jak pięciogwiazdkowy Hotel Belweder Conference & Spa z trzema salami, w tym największą salę konferencyjną dla 200 osób, czterogwiazdkowy Spa & Wellness Hotel Diament, oferujący cztery sale - 260 osób pomieści największa z nich, czy Dwór Skibówki, mieszczący niemal 400 osób.
W Wiśle i Szczyrku pod względem zróżnicowania hoteli sytuacja ma się bardzo podobne. Te największe to nowoczesny obiekt hotel Gołębiewski w Wiśle z czterema gwiazdkami i 25 salami konferencyjnymi, największą dla 1150 osób, pięciogwiazdkowy hotel Crystal Mountain w Wiśle, oferujący 10 sal konferencyjnych, w tym największą dla 820 osób, Hotel Meta Szczyrk z sześcioma salami, w tym największą dla 400 osób oraz czterogwiazdkowy hotel Klimczok Resort & Spa z wyborem 7 sal konferencyjnych, wśród których największa przeznaczona jest dla 400 osób. Hotele konferencyjne w tym rejonie województwa śląskiego to także komfortowe pokoje, czyli gwarancja miejsc noclegowych dla uczestników konferencji.
W województwie, na którego terenie rozciąga się wiele niższych pasm polskich gór, nie może zabraknąć urokliwych miejsc nie tylko na konferencje, ale i na wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku oraz niezapomniane wyjazdy integracyjne. Do takich miejsc zaliczyć można czterogwiazdkowy hotel Szafran w Czeladzi, oferujący siedem sal konferencyjnych, największa sala dla 400 osób oraz hotel Żywiecki Medical Spa & Sport w Przyłękowie z trzema salami konferencyjnymi dla 60 osób oraz szeroką ofertą spa i własnym stokiem narciarskim na terenie obiektu. Villa Verde Resort & Spa w Zawierciu z siedmioma salami konferencyjnymi o wysokim standardzie mieszczącymi od 70 do 300 osób oraz strefą spa i parkiem wodnym stanowi doskonałe miejsce dla organizatorów konferencji w śląskim. Z kolei zabytkową atrakcją regionu i jednocześnie obiektem konferencyjnym jest Zamek w Bobolicach, oferujący pokoje hotelowe i trzy sale konferencyjne. To może nieco nietypowy obiekt konferencyjny, ale pokazujący wyraźnie, że konferencje na Śląsku można organizować z rozmachem!
Jak najbardziej, można przylecieć korzystając z portu lotniczego Katowice-Pyrzowice.
To, ile będzie kosztowała sala konferencyjna na Śląsku, zależy głównie od jej standardu i wielkości. Oferujemy sale o różnym standardzie mogące pomieścić od kilkunastu do kilku tysięcy uczestników.