Jedno z najbardziej oczekiwanych otwarć w krajowej, a nawet międzynarodowej branży hotelarskiej, stało się faktem. Swoje wnętrza 1 czerwca br. udostępnił gościom Raffles Europejski Warsaw. Oferta nowo otwartego hotelu obejmuje rozmieszczonych na 3 piętrach 106 ekskluzywnych pokoi i apartamentów, Raffles SPA, restaurację Europejski Grill oraz Long Bar, inspirowany znajdującym się w singapurskim Rafflesie lokalem o tej samej nazwie. Na miłośników cygar czeka palarnia Humidor, a na zwolenników słodkości – cukiernia Lourse Warszawa.
Organizatorzy mogą przygotować wydarzenia w Sali Balowej na 270 gości oraz w 3 salach konferencyjnych (Białej, Niebieskiej i Czerwonej) dla 22-25 osób każda. Swoje nazwy zawdzięczają one kolejnym częściom tryptyku Krzysztofa Kieślowskiego. Przestrzenie konferencyjne można łączyć.
Hotel Europejski to obiekt z ponad 160-letnią historią. Zbudowany w 2. połowie XIX stulecia według projektu Marconich, od momentu otwarcia stanowił wzór komfortu wśród warszawskich obiektów. Po II wojnie światowej budynek przekształcono w siedzibę Akademii Wojskowej. W latach 60. otwarto tu hotel sieci Orbis. W 2013 roku nowi właściciele zadecydowali o rozpoczęciu kompleksowego remontu i przebudowie gmachu według projektu architektów z pracowni SUD Polska oraz WWAA i APA Wojciechowski. Obiekt zyskał podziemny parking oraz dodatkową kondygnację, którą zajął najbardziej luksusowy, jako jedyny w kraju oferujący komfort na poziomie 5+, Raffles.
Do aranżacji wnętrz autorzy projektu podeszli z wyjątkową, adekwatną do planowanej klasy obiektu, skrupulatnością. Tworzone na indywidualne zamówienie przez krajowych rzemieślników meble i dodatki nawiązywać mają do bogatej historii Warszawy. Hotelowe wnętrza służyć będą również jako miejsce prezentacji dzieł sztuki. Kolekcja Hotelu Europejskiego, na którą składa się ponad 400 dzieł współczesnych polskich artystów, a którą stworzono pod okiem Andy Rottenberg i Barbary Piwowarskiej, będzie największym tego typu zbiorem udostępnianym w przestrzeniach hotelowych.