Nowo otwarte Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego to najnowocześniejszy obiekt rekreacyjno-dydaktyczny stolicy. Awangarda bryły budowli, a także zastosowane nowatorskie technologie i materiały budowlane idą tu w parze z jej funkcjonalnością i charakterem przyjaznym użytkownikom.

Zlokalizowane na terenie Kampusu Banacha przy ulicy ks. Trojdena w Warszawie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM to najnowocześniejszy stołeczny ośrodek tego typu. Obiekt, budowany od 2010 roku, dostępny jest nie tylko dla studentów warszawskich uczelni, ale również dla klientów indywidualnych oraz biznesowych, którzy poszukują miejsca na organizację wydarzeń i eventów o charakterze kulturalnym, naukowym i komercyjnym. Na niemal 14 tysiącach metrów kwadratowych użytkowej powierzchni Centrum znalazło się miejsce dla hali z basenem olimpijskim oraz mniejszym – szkoleniowym, hali sportowej z możliwością wydzielenia boisk, strefy specjalistycznych sal z zapleczem szatniowo-sanitarnym, a także kręgielni i siłowni. Po intensywnym treningu czy rehabilitacji goście kompleksu mogą odpocząć w saunie lub wyposażonej w taras kawiarni.

Dla potrzeb organizatorów spotkań i konferencji władze obiektu przewidziały możliwość wynajęcia przestrzeni o różnym metrażu – od sal: tanecznej i sztuk walki o powierzchni 130 mkw., przez salę ze ścianką wspinaczkową (150 mkw.), aż po taras na dachu (350 mkw.) i główną halę sportową (1200 mkw.).

Autorem nowoczesnej koncepcji Centrum jest pracownia ZPI Kontrapunkt V – Projekt Polska. Motywem przewodnim budynku ma być natura. Przeszklone elementy elewacji, oprócz dostępu światła, zasilającego również panele fotowoltaiczne, dają też użytkownikom basenów wrażenie pływania na otwartym terenie. Dachy budynków pokryto naturalną trawą, w głównym holu utworzono zaś ściany z żywych roślin, z systemem automatycznego nawadniania. Z myślą o jednoczesnym przeprowadzaniu kilku treningów czy eventów, zastosowano wyspy akustyczne, wykorzystujące dźwiękochłonną skalną wełnę mineralną.

Obiekt posiada parking na 177 miejsc, w tym ponad 100 na ogólnodostępnym parkingu podziemnym.