W projekcie otwartego Arche Hotel Geologiczna ważną rolę odgrywa równowaga. Choć wnętrza inspirowane są industrialnymi, z natury minimalistycznymi klimatami, goście poczują się w nich przytulnie i komfortowo. W hotelu odpoczynkowi służą nie tylko pokoje, ale i części wspólne, a pracy – 3 nowoczesne sale konferencyjne z możliwością łączenia. Poznajcie bliżej czwarty w Warszawie obiekt sieci Arche w naszej relacji z cyklu „Byliśmy, widzieliśmy”.
Lokalizacja: Sprawny dojazd do centrum stolicy
Trzygwiazdkowy Arche Hotel Geologiczna położony jest w dzielnicy Włochy, tuż przy alei Krakowskiej, na wylotowej trasie ze stolicy. Goście mogą tu wygodnie dotrzeć zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. W bezpośredniej bliskości obiektu znajdują się przystanki („Hynka”), z których odjeżdżają tramwaje linii 7, 9 i 15 oraz autobusy 141, 189, 401 i 504. Można nimi szybko dotrzeć do centrum Warszawy, Dworca Centralnego czy stacji obu linii metra. Kilka minut jazdy dzieli hotel również od lotniska im. Fryderyka Chopina i warszawskiego zagłębia biurowego, żartobliwie zwanego przez mieszkańców Mordorem. Zaraz obok Arche Geologiczna znajduje się drugi obiekt sieci, otwarty w zeszłym roku Arche Hotel Krakowska, oraz Golden Tulip Warsaw Airport. Samochody zaparkować można na 10 stanowiskach przed budynkiem lub w garażu podziemnym, w którym do dyspozycji gości oddanych jest 40 miejsc.
Wygląd: Minimalizm w niebanalnej odsłonie
Najnowszy hotel sieci Arche jest sześciopiętrowym minimalistycznym budynkiem o biało-szarej fasadzie z parterem, którego przeszklenia zapewniają dobry dostęp do światła dziennego. Choć ulokowany jest blisko ruchliwej alei, szum miejski nie jest odczuwany wewnątrz obiektu. Z okien Arche Hotel Geologiczna rozciąga się widok na zieleń i okoliczną zabudowę jednorodzinną oraz – co budzi zainteresowanie gości – lotnisko. Jest spokojnie i przyjemnie, we wnętrzach stworzone zostały warunki zarówno do pracy, jak i efektywnego odpoczynku.
Po przekroczeniu progu hotelu, kierując się w lewo, znajdziemy się w kameralnym lobby, w którym zrelaksować się można na kolorowych krzesłach oraz zawieszonych huśtawkach. W tej części działa całodobowa recepcja połączona z hotelowym barem. Podążając w prawo, docieramy do wielofunkcyjnej strefy, która jest miejscem odpoczynku i spotkań biznesowych oraz salą restauracyjną. W tej części znajdują się również wejścia do trzech sal konferencyjnych. Części wspólnie, podobnie jak pokoje Arche Hotel Geologiczna, zdobią barwne prace podopiecznych Fundacji Leny Grochowskiej.
Sale konferencyjne: Funkcjonalne i nowoczesne sale konferencyjne blisko centrum Warszawy
Hotel organizatorom spotkań oferuje 3 sale konferencyjne o łącznej powierzchni 150 mkw. Przestrzeń tę dostosowuje się do potrzeb klienta. Zachowuje podział na mniejsze sale o powierzchni od 40 mkw. do 55 mkw., które sprawdzą się podczas szkoleń dla grup liczących po 60 uczestników (No1 i No3) oraz na bardziej kameralne zebranie na 12 osób (No2), bądź łączy za pomocą ścian mobilnych w jedną większą przestrzeń, która podczas konferencji pomieści 150 osób w układzie teatralnym. Wszystkie sale mają dostęp do światła dziennego. Na podłodze leży grafitowa wykładzina, a w oknach typu podłoga-sufit wiszą grube zasłony pozostawiające możliwość zaciemnienia w trakcie prezentacji.
Sale wyposażono w indywidualnie sterowaną klimatyzację, automatycznie opuszczane ekrany, projektory, rozbudowany system nagłośniający, flipcharty. Przed salami zawieszone zostały ekrany, na których wyświetlać można nazwę szkoleń, logo firmy lub prezentację. Przerwę kawową można zaaranżować bezpośrednio w salach lub na zewnątrz – we foyer (około 170 mkw.), łączącym się z salą restauracyjną.
Pokoje: Pokoje w Arche Geologiczna – industrialny styl potrafi być wielobarwny!
Goście Arche Hotel Geologiczna mają wybór pomiędzy znajdującymi się na piętrach od drugiego do szóstego pokojami i apartamentami w standardzie trzech gwiazdek a 6-osobowymi pokojami hostelowymi rozmieszczonymi na pierwszym piętrze.
W przypadku wyboru pierwszej opcji, na gości hotelu czeka 70 komfortowych pokoi typu: 1-osobowy, 2-osobowy Twin, 2-osobowy Double, 2-osobowy pokój o podwyższonym standardzie Deluxe (z jednym lub dwoma łóżkami) oraz 6 apartamentów i 1 pokój dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje są przestronne (od 16 mkw. dla pokoju 1-osobowego do liczącego 44 mkw. apartamentu), jasne i interesująco zaaranżowane. Surowy styl industrialny wzbogacony został o nietuzinkowe elementy i rozwiązania: w pokojach obrazy, do których prowadzą wymalowane złote linie, zawieszono – na przekór tradycji – nie na ścianach, lecz sufitach. Pojedyncze odsłonięte kable pełnią zaś rolę dekoracyjną, a strefę wypoczynkową od przedpokoju oddziela kratka. Choć we wnętrzach dominuje szczotkowany beton, nie jest tu nieprzytulnie. Dodatki – harmonizująca z szarością ścian wykładzina, miękkie zasłony i poduszki – sprawiają, że w pokojach przyjemnie spędza się czas. Stonowane barwy przełamują meble w odcieniach żółci i kobaltu, a beton zestawiony został z drewnem i złotymi akcentami. W każdym pokoju pomyślano o stole do pracy, wydzielono także miejsce do odpoczynku z wygodną sofą. Przestrzenie wyposażono w klimatyzację, TV LCD (32”), telefon, zestaw do parzenia kawy i herbaty, lodówkę. Część pokoi posiada aneks kuchenny.
Minimalistyczny styl cechuje także 10 pokoi hostelowych, ulokowanych na 1. piętrze hotelu. W każdym z nich znajdują się 3 łóżka piętrowe, indywidualna dla każdego gościa szafka, duży, wspólny stół. Jest przestronnie (32 mkw.) i komfortowo.
Restauracje i bary:
Co ma do zaoferowania kuchnia miejska? Specjalizuje się w niej restauracja „Wydawka”, której stosunkowo krótkie menu zawiera między innymi zupy, makarony, burgery, kanapki i smaczne przekąski. W „Wydawce” goście chętnie zamawiają brioszki z zapiekanym serem kozim z figami karmelizowanymi w miodzie, pierogi w wersji mięsnej oraz z ziemniakami i serem pecorino czy bitki wołowe. Restauracja przy stołach pomieści około 60 osób, a w ciepłe miesiące powiększa swoją powierzchnię o patio, na którym można zorganizować firmowego grilla. „Wydawka” to kolorowa przestrzeń, która wraz z lobby kryje dodatkowe atrakcje dla gości: „oldschoolowe” automaty do gier jak Pack Man i Mario Bros, piłkarzyki czy gry planszowe. Restaurację można wynająć na wyłączność i przygotować w niej firmowy lunch lub kolację. W hotelowym barze po szkoleniu lub konferencji skosztować można esencjonalnej kawy lub craftowych piw.
►Co wyróżnia obiekt konferencyjny:
Trzygwiazdkowy Arche Hotel Geologiczna wyróżnia udany projekt wnętrz, łączący prostotę stylu industrialnego z żywiołem sztuki nieprofesjonalnej. Goście hotelu nie będą mieli problemu z dotarciem na miejsce – obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta. Do dyspozycji gości oddano nowocześnie wyposażone sale konferencyjne, które pozwalają na przygotowanie zarówno większych konferencji, jak i mniejszych spotkań biznesowych.
►Opinia serwisu konferencje.pl:
Interesująca propozycja dla organizatorów spotkań, którzy w przystępnej cenie szukają miejsca na szkolenia dla grupy maksymalnie 150 uczestników. Zaplecze noclegowe pozwala zakwaterować w Arche Hotel Geologiczna 192 osoby, co ułatwi logistykę przedsięwzięcia. W obiekcie działa restauracja oferująca catering i lunche konferencyjne.
Zdj. Jolanta Ambroziak (red.); materiały prasowe obiektu