lubelskie – znajdź idealne miejsce na konferencję
Konferencje.pl    /    Przewodniki i kolekcje    /    Sale konferencyjne w lubelskim

Sale konferencyjne w lubelskim

Organizujesz konferencje w lubelskim? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o województwie oraz hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne w lubelskim.

czytaj dalej…

Wyróżnione obiekty z salami konferencyjnymi

Sprawdź naszą listę obiektów z salami konferencyjnymi

Liczba znalezionych obiektów: 203
Dostępne po zalogowaniu

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Dostępne po zalogowaniu

Centrum Kultury Filmowej Stylowy

  • 374
  • 496
Dostępne po zalogowaniu

Muzeum Zamojskie w Zamościu

  • 60
  • 66
Dostępne po zalogowaniu

Klub Graffiti

  • 300
  • 330
Dostępne po zalogowaniu

Muzeum Wsi Lubelskiej na Lubelszyźnie

  • 45
  • 100
Dostępne po zalogowaniu

Chełmski Dom Kultury

  • 504
  • 500
Dostępne po zalogowaniu

Studio im. Budki Suflera

  • 250
  • 599
Dostępne po zalogowaniu

Teatr Spichlerz

  • 10
Dostępne po zalogowaniu

Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

  • 561
  • 600
Dostępne po zalogowaniu

Arena Lublin

  • 15500
  • 17050
Dostępne po zalogowaniu

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

  • 300
  • 300
Dostępne po zalogowaniu

Teatr Stary w Lublinie

  • 165
Dostępne po zalogowaniu

Muzeum Narodowe w Lublinie

  • 380
  • 380
Dostępne po zalogowaniu

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego

  • 554
  • 550
Dostępne po zalogowaniu

Centrum Kultury w Lublinie

  • 170
  • 150
Dostępne po zalogowaniu

Dom Kultury LSM

  • 250
  • 250
Dostępne po zalogowaniu

Zamojski Dom Kultury w Zamościu

  • 413
  • 280
Dostępne po zalogowaniu

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

  • 942
  • 699
Dostępne po zalogowaniu

Teatr Muzyczny w Lublinie

  • 318
  • 330
Dostępne po zalogowaniu

Hala Sportowo-Widowiskowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

  • 800

Organizacja konferencji w województwie lubelskim

Województwo lubelskie znajduje się we wschodniej części Polski. Położone na wyżynach wśród lasów, między Wisłą a Bugiem, obfituje w niewielkie miejscowości, co czyni je kameralnym, bardzo urokliwym, spokojnym regionem. Stolicą województwa jest Lublin – miasto o dużym znaczeniu kulturalnym i historycznym.

To tutaj leży też Kazimierz Dolny, zwany "perłą renesansu" oraz "perłą nad Wisłą", nieoficjalnie uważany za najpiękniejsze polskie miasteczko i prestiżowe miejsce relaksu najbardziej zamożnych warszawiaków. To w województwie lubelskim znajduje się najstarsza (pochodząca z początku XIX wieku) stadnina koni czystej krwi arabskiej w Janowie Podlaskim, która od lat organizuje Sportowe Mistrzostwa Europy Koni Arabskich, Pokazy Narodowe oraz popularnej na świecie aukcji Pride of Poland. W województwie lubelskim nie brakuje zatem atrakcji turystycznych, zabytków, a co za tym idzie, również obiektów oferujących sale konferencyjne.

Województwo lubelskie jest bardzo dobrze skomunikowane. Przebiegają tędy najważniejsze transkontynentalne szlaki drogowe i kolejowe. Do Lublina, położonego w centrum regionu, z czterech stron dociera aż sześć dróg ekspresowych. W Lublinie jest również port lotniczy – Lublin Airport – który w 2015 roku odnotował aż 41-procentowy wzrost pasażerów lądujących i odlatujących względem roku 2014. To obok lotniska w Modlinie, Szczecinie i Zielonej Górze najwyższy wynik w Polsce.

Lubelskie cechuje duża różnorodność wydarzeń kulturalnych. Jest ich tu naprawdę sporo. Nie tylko w większych miastach, ale i w mniejszych – a może nawet głównie w nich – odbywają się liczne offowe festiwale filmowe i muzyczne, m.in. Kazimiernikejszyn w Kazimierzu Dolnym, Lublin Jazz Festival, Karnawał Sztukmistrzów w Lublinie, czy Festiwal Trzech Kultur we Włodawie. Ponadto, Lublin raz w roku przyciąga smakoszy (nie tylko z Polski) Europejskim Festiwalem Smaku, a Kazimierz Dolny jednym z największych festiwali filmowych w Europie, Dwa Brzegi.

Imprezy masowe i eventy dla setek gości w województwie lubelskim

Największe eventy w lubelskim zarezerwowane są dla miast o największym dorobku kulturalnym i historycznym, czyli Lublina, Kazimierza Dolnego i Janowa Podlaskiego (ze względu na zamek). Obiektem oferującym największą przestrzeń konferencyjną i kongresową jest Stadion Arena Lublin. Na jego trybunach pomieści się aż 15,5 tys. osób. Dużo mniejszymi, jednak bardzo znączącymi dla lokalnego rynku eventowego, obiektami są Targi Lublin oraz Hala Globus również w Lublinie. Targi Lublin to miejsce nawet dla 5 tys. gości jednocześnie, a Hala Globus pomieści w trakcie jednego eventu niemal 6 tys. osób.

Mniejsze możliwości, ale o wiele więcej uroku, ma Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim. To czterogwiazdkowy nowy obiekt w zabytkowych murach zamku, którego początki sięgają średniowiecza, oraz odbudowanych na wzór Stajni Cugowych. Zamek podzielony jest na część hotelowo-wypoczynkową oraz centrum konferencyjne, składające się z dwunastu sal, największej dla 1000 osób. Kolejnym miejscem na duże konferencje jest kolejny zabytek – muzeum przy zamku w Janowcu, wsi leżącej vis a vis Kazimierza Dolnego, po drugiej stronie Wisły. Zamek pochodzi z XVI wieku, położony jest na wysokiej skarpie nadwiślańskiej, z której rozpościera się oszałamiający widok na Kazimierz Dolny i otaczające go lasy oraz rzekę. Dziedziniec zamku w Janowcu pomieści na bankiecie zasiadanym 800 osób. A w samym Kazimierzu na duże eventy czekają czterogwiazdkowy hotel Król Kazimierz z siedmioma salami, które pomieszczą 800 osób oraz trzygwiazdkowy hotel Zajazd Piastowski z czterema salami konferencyjnymi i halą namiotową dla 800 osób.

Od niedawna na konferencje i kongresy zaprasza też nowoczesne Centrum Spotkania Kultur, które stało się siedzibą dwóch ważnych instytucji - Teatru Muzycznego oraz Filharmonii im. H. Wieniawskiego. 

Konferencje, bankiety i szkolenia w Lublinie

Lublin to miasto, którego oferta konferencyjna nie ustępuje ofertom innych, bardziej rozwiniętych, wiodących w branży biznesowej miast. Oprócz wymienionych największych obiektów, znajdziemy tu Lubelski Park Naukowo-Technologiczny oraz Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Etiuda z pięcioma salami, w tym największą dla 700 osób i mniejszą dla 568 osób.

Nie brakuje tu hoteli zarówno luksusowych, jak i ekonomicznych. Wśród pięcio- i czterogwiazdkowców warto wymienić pięciogwiazdkowy hotel Alter znajdujący się w kamienicy w centrum miasta, oferujący dwie sale konferencyjne na niewielkie eventy i kilkanaście pokoi, czterogwiazdkowy hotel Korona Spa & Wellness z sześcioma eleganckimi salami, w tym największą dla 270 osób, czy czterogwiazdkowy IBB Grand Hotel Lublinianka znajdujący się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku w centrum miasta, oferujący trzy sale konferencyjne.

Hoteli ekonomicznych jest w Lublinie więcej. Wśród nich znajdziemy hotele sieciowe: trzygwiazdkowy Mercure z ośmioma salami konferencyjnymi oraz hotel Campanile o tym samym standardzie, z dwiema salami konferencyjnymi. Pozostałe to trzygwiazdkowe eleganckie hotele w kamienicach centrum Lublina, takie jak hotel Wieniawski czy hotel Vanilla, oraz klasyczne i nowoczesne obiekty, takie jak hotel Piano z salą dla 160 osób, hotel Trzy Róże z trzema salami, w tym balową dla 400 gości oraz hotel Luxor w stylu glamour z pięcioma salami, największą dla 300 osób.

Eventy z klasą w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny nad Wisłą to niezwykłe, przyciągające turystów miasteczko, pełne zabytkowych kamienic, galerii lokalnych artystów, z ruinami zamku na wzgórzu, górującym nad miastem, pozbawione śladów PRL-u, otoczone uprawami malinowymi i lasami, w których zwiedzić można żydowskie cmentarze oraz przejść dzikie lessowe wąwozy... Taki maleńki, niezaludniony Kraków minus przykre znamiona nowoczesności, w rodzaju marketów i sieciowych restauracji - trochę jakby zatrzymał się tu czas. Wszystko, co tu jest, jest niszowe, a każdy element krajobrazu wygląda jak dobrany przez wprawnego artystę. Uliczki pasują do architektury, architektura do zieleni. Do tego zapach wypiekanych drożdżowych kogutów i mamy kolebkę polskości.

Jednak za ten niepowtarzalny klimat trzeba zapłacić. I to srogo. Ceny są tu "warszawskie", co oznacza, że próżno szukać małomiasteczkowych cen za nocleg czy obiad w restauracji. Ale jest i dobra strona tak wysoko postawionej poprzeczki – jakość usług jest naprawdę dobra, a wybór, jak na prowincję, ogromny. W Kazimierzu Dolnym znajduje się dwanaście obiektów konferencyjnych. Dwa – największe – wymienione zostały wcześniej. Pozostałych dziesięć to głównie hotele i wille, a wśród nich trzygwiazdkowy bardzo zaciszny i kameralny hotel Dwa Księżyce z salą dla 100 osób, również trzygwiazdkowy hotel Gaca położony nad brzegiem Wisły z salą dla 80 osób i strefą spa, stylowy i elegancki hotel Kazimierzówka z przestronnym ogrodem i dwiema salami konferencyjnymi, większą dla 100 osób oraz Villa Bohema, wysoka, biało-drewniana ze spadzistym dachem z kameralną salą konferencyjną i strefą spa.

W Kazimierzu znajdują się również dwa ośrodki szkoleniowe oraz Dom Pracy Twórczej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, które udostępnia cztery sale konferencyjne, w tym największą dla 170 osób.

Lubelskie dworki na konferencje

Jeśli chodzi o charakterystykę lubelskiej prowincji, to jej znakiem rozpoznawczym z pewnością jest swojski klimat i polska gościnność. Trudno tu o luksusowe hotele z rozbudowaną ofertą spa czy ekskluzywne i designerskie wnętrza. Lubelska wieś to klasyczna wieś, a zatem pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe oraz agroturystyka. Z jednym wyjątkiem – sporo tu zabytkowych dworków. Eleganckich, zacisznych, doskonałych na wystawne bankiety czy konferencje w podniosłym klimacie. Jeden z nich Lawendowy Dworek – znajduje się w Lublinie, pochodzi z końca XIX wieku i oferuje salę dla 100 osób. Do eleganckich zabytkowych miejsc na konferencje na lubelskiej prowinicji zaliczyć można czterogwiazdkowe XIX-wieczne: Pałac Cieleśnica z czterema salami w stylu art deco, Dwór Droblin w Leśnej Podlaskiej w stylu późnoklasycystycznym z trzema salami (największą dla 400 osób), stadniną koni i spa, oraz Dwór Sanna w Modliborzycach z salą dla ok. 70 osób. A żeby poczuć opisany wcześniej klimat lubelskiej wsi warto wybrać Dworek Łukowiska. Bielone ściany, drewniane okiennice, strzecha na dachu i bujny ogród plus okolica (Janów Podlaski) tworzą prawdziwie sielski nastrój.

Zdj. Kazimierz Wielki, Szlomo Lejb, Wikimedia Commons