Konferencje.pl    /    Artykuły    /    Trendy w organizacji eventów z wykorzystaniem rozwiązań multimedialno-oświetleniowych

Trendy w organizacji eventów z wykorzystaniem rozwiązań multimedialno-oświetleniowych

Redakcja Konferencje.pl Konferencje.pl Redakcja
Trendy w organizacji eventów z wykorzystaniem rozwiązań multimedialno-oświetleniowych Na zdjęciu: Trendy w organizacji eventów z wykorzystaniem rozwiązań multimedialno-oświetleniowych Cłapiński konferencje

Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia i multimediów odgrywają bardzo ważną rolę w organizacji eventów.  Dzięki nim można tworzyć niepowtarzalne, efektowne show.

Odpowiednio przemyślane i zrealizowane widowisko na długo pozostaje w pamięci uczestników, co z pewnością przekłada się na budowanie pozytywnych skojarzeń z firmą lub marką. Rozwiązania multimedialno-oświetleniowe stosowane są nie tylko podczas dużych imprez typu festiwale, koncerty czy wydarzenia sportowe, ale także eventów korporacyjnych.

Obecnie największym zainteresowaniem na rynku eventowym cieszy się mapping. Jest to technika projekcji polegająca na dopasowaniu treści animacji do kształtu powierzchni, na którą wyświetla się obraz. Powierzchnię może stanowić zarówno forma architektoniczna, np. elewacja budynku, specyficzne wnętrze pomieszczenia, jak i obiekt, np. specjalnie zbudowana konstrukcja. Wyświetlane przy użyciu potężnych projektorów ruchome obrazy pozwalają np. bezinwazyjnie zmienić wygląd budynku. Dzięki tej technologii budowle przybierają inne kształty i kolory, pojawiają się na nich nowe detale, statyczne powierzchnie zaczynają się poruszać. Projekcje są zsynchronizowane z muzyką, co dodatkowo potęguje doznania wizualne. Mapping często łączy się z oprawą świetlną lampami typu Falcon,  które dają imponujący efekt w postaci wiązek światła wychodzących wysoko w niebo. Dodatkowo pokazowi mogą towarzyszyć projekcje prezentowane na różnych urządzeniach multimedialnych, jak ekrany diodowe, plazmowe, itp. Jednym z najbardziej spektakularnych w naszym kraju show mulimedialnych z wykorzystaniem elementów mappingu 3D była przeprowadzona przez nas projekcja na krakowskich Sukiennicach. Towarzyszyła ona otwarciu podziemnej ekspozycji pod Rynkiem Głównym. Był to pierwszy w Polsce pokaz mappingu na taką skalę. Fasada Sukiennic ma ponad 100 metrów długości.

Duże zainteresowanie wzbudzają także rozwiązania pozwalające na interakcję z uczestnikami eventów. Jednym z nich jest wirtualna postać, wygenerowana komputerowo i wyświetlana na monitorze plazmowym. Przyjmuje ona różne pozy i prowadzi dialog z osobami stojącymi przed ekranem.

Kolejnym interaktywnym rozwiązaniem jest technologia rozszerzonej rzeczywistości. Po zbliżeniu w pole widzenia kamery (zamocowanej przy monitorze) motywu graficznego umieszczonego na ulotce oczom widzów może ukazać się na ekranie przestrzenny modelu samochodu lub inny produkt firmy. Przybliżanie lub obracanie ulotki pozwala przyjrzeć się detalom wizualizacji.

Maciej Cłapiński

Prezes Zarządu / Dyrektor Zarządzający TRIAS Event Engineering Sp. z o.o.

Te artykuły mogą Cię zainteresować